Odběr novinek

Internet

Na webových stránkách poskytovatelů si také můžete ověřit jejich dostupnost, tedy zda poskytují své služby právě v místě vašeho bydliště. Je nutné zadat přesnou adresu, protože nabídka se skutečně může lišit dům od domu. Určitě je dobré poradit se se svými sousedy – zjistíte tak, co v místě funguje, popř. kterému typu připojení se vyhnout.

Volit můžete mezi připojením technologií xDSL (přes původní telefonní síť), bezdrátovým internetem, přes optickou síť nebo pomocí tzv. kabelového internetu – samozřejmě dle dostupnosti v místě bydliště, jak už bylo řečeno výše.

Zapojení vybraného typu internetu u Vás doma může trvat pár dní, ale také týdny, pokud je nutné budovat rozvody apod. Záleží na zvolené variantě. Doporučujeme se každopádně obrátit na nějakého osvědčeného poskytovatele, který vám s výběrem poradí.

Od poskytovatele internetu můžete prakticky kdykoliv odejít a bez pokuty smlouvu ukončit, nicméně budete muset doplatit cenu koncového zařízení (router, modem) nebo jej vrátit, záleží na Vaší dohodě s poskytovatelem.